STRONA GŁÓWNA | O NAS | INFORMACJE | Z ŻYCIA OUTW | ZAJĘCIA | PROJEKTY I GRANTY | GALERIA | ROZRYWKA | LINKI | KONTAKT  


r.   Informacje
>> Archiwum >> Archiwum 2012 >> Strona główna                                         Kolejny sukces!..

        podczas uroczystości z okazji inauguracji Roku Kulturalnego w Powiecie Ostrowskim, która odbyła się w  Pałacu  Rodu Lipskich w Lewkowie w dniu 7 pażdziernika 2012r. nasza słuchaczka - Maria Biela otrzymała prestiżową nagrodę Starosty Ostrowskiego "Laur Kultury". Gratulując tego wyróżnienia, życzę Pani Marii dużo zdrowia i dalszej twórczej aktywności.(laudacja jest zamieszczona na stronie Starostwa Powiatowego z dnia 8.10.2012r. a zdjęcia są w linku Mariana Obsta na stronie OUTW).

                                                  Prezes Zarządu OUTW
                                                         Józef Kozan 

_______________________________


                     Promowali Polskę i naszą małą Ojczyznę…


       Międzynarodowym akcentem słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim zakończyli bogate w wydarzenia tegoroczne wakacje:  31 słuchaczy w dniach 14 – 24.09. uczestniczyło w wyjeździe integracyjnym do Hiszpanii a  w dniach 27.09 – 01.10. grupa 11 - osobowa sekcji języka francuskiego brała udział w warsztatach językowych w Paryżu.
      Grupa hiszpańska  podczas  4 - dniowej podróży zwiedziła miasto Bamberg w Niemczech - jedno z najpiękniejszych miast w Europie oraz miasto Avignon we Francji. Stałą bazą  wypadową była miejscowość Lloret de Mar na wybrzeżu Costa Brava. W programie turystycznym było zwiedzanie m.in. Barcelony. Girony, Tossa de Mar, licznych rezerwatów przyrody a także  opłynięcie  statkiem urokliwego „dzikiego wybrzeża”  Morza Śródziemnego.
      Grupa francuska natomiast, której przewodniczyła Beata Kozińska-Kaczmarek -  członek Rady Programowej OUTW, zwiedziła najważniejsze zabytki Paryża i Wersalu  oraz najbliższych okolic, podążając m.in. śladami Polaków na obczyźnie  (Fryderyka Chopina i Marii Curie – Skłodowskiej). Słuchaczki zostały przyjęte ponadto przez Panią Prowizor (dyrektora)  Liceum Montaigne - Danutę Kozińską - Charlon (Ostrowiankę z pochodzenia!) kierownika sekcji polskiej, która przedstawiła zasady funkcjonowania sekcji międzynarodowych i zaprezentowała Szkolę Polską dla dzieci czasowo przebywających za granicą.
      Oba wyjazdy miały na celu przede wszystkim doskonalenie języka obcego (niemieckiego, angielskiego i francuskiego), co ułatwiało porozumiewanie się m.in. podczas spotkań towarzyskich, robienia zakupów i korzystania ze środków transportu publicznego.
     Stanowiły one ponadto okazję do promowania naszego kraju, miasta Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego.
     W najbliższych planach kontaktów międzynarodowych Uniwersytetu jest spotkanie 10 - osobowych grup ze Szkoły Seniorów z Poczdamu i OUTW  na wyciecze w Poznaniu w dniach 19 – 21.10.2012 a w kwietniu 2013 grupa sekcji języka angielskiego wyjedzie do szkoły seniorów w Anglii.

Do prawidłowego wyświetlenia galerii zalecana jest instalacja oprogramowania Adobe Flash Player w wersji 10.1. Kliknij tutaj aby pobrać je bezpłatnie


Powered by Flash Gallery

_______________________________

                                                                 
                                    Gratulacje...


    W imieniu Zarządu OUTW wyrażam uznanie i składam serdeczne podziękowanie naszej Słuchaczce - Łucji Dankiewicz za bardzo interesujące spotkanie  w dniu 25 września 2012r. w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim, podczas którego zaprezentowała swoje wiersze z cyklu "W mojej szufladzie pozostały"...Dziękujemy za ten wieczór działań artystycznych SZUFLADA.(zdjęcia zamieszczone są w linku Mariana Obsta).
 
                                                      Prezes Zarządu OUTW
                                                             Józef Kozan

__________________________________


                                              Spełnione marzenia …

         

          W dniu 19 września 2012 roku na zaproszenie starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego studenci Ostrowskiego Uniwersytetu  Trzeciego Wieku zwiedzali nową Poradnię  Specjalistyczną przy ostrowskim szpitalu. Około 60 osób podziwiało efekt końcowy modernizacji obiektu.  który jeszcze kilka miesięcy temu mieli możliwość obejrzeć w stanie surowym. Po nowym obiekcie słuchaczy Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oprowadzał Paweł Rajski starosta ostrowski wraz z dyrekcją szpitala Dariuszem Bierłą i Piotrem Skoczylasem.
         Seniorzy mieli okazję obejrzeć obiekt w stanie surowym, jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy, w grudniu 2011 roku. Starosta  podzielił się wówczas ze studentami planami wobec tego zaniedbanego od wielu lat obiektu.
Podczas naszego grudniowym spotkania uświadomiłem sobie, że jesteście Państwo żywo zainteresowani tą sprawą, dlatego postanowiłem Was wyróżnić i zaprosić do tych nowoczesnych wnętrz jako pierwszych – mówił starosta Paweł Rajski.
      Seniorzy zapoznali się ze strukturą przychodni, a po poszczególnych gabinetach oprowadził dyrektor szpitala Dariusz Bierła. Wśród gości efekt końcowy modernizacji wywarł ogromne wrażenie.
       Słuchaczy OUTW interesowała również koncepcja zagospodarowania drugiej kondygnacji. Starosta poinformował, że mimo trudności finansowych dołoży wszelkich starań, by w pomieszczeniach na piętrze budynku powstał oddział kardiologiczny z prawdziwego zdarzenia.


Do prawidłowego wyświetlenia galerii zalecana jest instalacja oprogramowania Adobe Flash Player w wersji 10.1. Kliknij tutaj aby pobrać je bezpłatnie


Powered by Flash Gallery
________________________________


                                                        Pilne!


           Starosta Ostrowski – Paweł Rajski zaprasza słuchaczy OUTW na spotkanie w dniu 19 września 2012 roku o godzinie 14:00 z okazji otwarcia Przychodni przy Szpitalu Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Uczestnicy zbierają się o godzinie 13:50 przed wejściem do Przychodni ( od strony lądowiska).
Proszę zainteresowanych słuchaczy o potwierdzenie swojego udziału w Biurze do dnia 17 września 2012 roku.

          W dniu 25 września 2012 roku o godz. 19:00 w Forum Synagoga odbędzie się wieczór poetycki Łucji Dankiewicz – słuchaczki OUTW z cyklu „W mojej szufladzie zostały…”.
Proszę osoby zainteresowane o odbiór zaproszeń w Biurze OUTW (od dnia 17 września 2012 roku).

           Z powodu wyjazdu Ewy Skibińskiej-  Skarbnika OUTW w dniu 18 i 20 września 2012 roku nie będzie można dokonywać wpłat.

                                                    Prezes Zarządu OUTW
                                                            Józef Kozan

                       Ostrów Wielkopolski, dnia 10 września 2012 r.

________________________________

                               Szanowne Słuchaczki i Słuchacze!


          No i cóż?...Powoli rozpoczynamy pracę nad organizacją 6 roku działalności Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Wakacje były jednak pracowite:
•    w dniu 3 lipca 2012 roku uczestniczyliśmy w otwarciu pierwszej w Ostrowie Wielkopolskim siłowni zewnętrznej w Parku 3 Maja (materiał fotograficzny znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim w zakładce „Archiwum” pod datą 3 lipca 2012 r.)
•    w dniu 14 lipca 2012 r. Samorząd Słuchaczy zorganizował piąty piknik w leśniczówce „Grzybek” w Dąbrowie k. Roszek (materiał zdjęciowy znajduje się na naszej stronie w linku Edward Konieczny, Barbara Peukert i Marian Obst)
•    w dniu 26 sierpnia 2012 roku wzięliśmy udział w XIV Wojewódzko –Diecezjalnych Dożynkach Wielkopolski, podczas których koło „Mam talent” zaprezentowało swoje prace plastyczne w specjalnym boksie (materiał zdjęciowy znajduje się na naszej stronie w linku Edward Konieczny)
•    w dniu 31 sierpnia 2012 r. Samorząd Słuchaczy zorganizował szósty już piknik w Stanicy Harcerskiej „Biały Daniel” w Sośniach ( materiał zdjęciowy znajduje się na naszej stronie w linku Edward Konieczny, Barbara Peukert i Marian Obst).
         Aktualnie trwają zapisy na I rok oraz dodatkowe na poszczególne sekcje. Myślimy, że w połowie września uda się zakończyć nabór i dokonamy podziału na poszczególne grupy. Proszę jednak o cierpliwość, gdyż chętnych jest dużo…
        Od 14 do 24 września 2012 roku 29 osobowa grupa słuchaczy wyjedzie na wycieczkę do Hiszpanii. Jest jeszcze jedno miejsce wolne. Zebranie organizacyjne (ostatnie!) odbędzie się 4 września o godzinie 1700 w sali nr 6  IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.
       Członkowie Zarządu będą uczestniczyć w konferencjach centralnych w Nowym Sączu – Krynicy (od 5 do 8 września 2012 r.) i w Zielonej Górze (od 12 do 15 września 2012 r.)
       W dniach 20 – 23 września 2012 r. w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowany zostanie    I Ogólnopolski Festiwal Chórów Lekarskich. Koncert galowy w dniu 22 września 2012 o godz. 1700 w Sali Koncertowej Ostrowskiego Domu Kultury. Organizatorzy zapraszają grupę 80 słuchaczy do udziału w tym koncercie. Należy jednak do dnia 7 września podać imię i nazwisko oraz adres, na który Wielkopolska Izba Lekarska przyśle imienne zaproszenie. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze OUTW.
        Informuję, że od 3 września Biuro OUW jest czynne dla interesantów:
               Poniedziałek    11;00-14;00
              Wtorek    10;00-13;00 ( Skarbnik do 12;00)
               Środa    11;00-14;00
              Czwartek    10;00-14;00 ( Skarbnik do 12;00)
               Piątek    10;00-12;00 (dyżury członków Zarządu)
Inauguracja roku akademickiego planowana jest na 9 października o godz. 16;30 w SAN przy ul. Wrocławskiej. O godz. 15;30 rozpoczną się sprawozdawcze obrady Ogólnego Zgromadzenia Członków. Natomiast zajęcia rozpoczną się od 1 października. Wszystkie opłaty należy dokonywać w Biurze OUTW w godzinach urzędowania pani Ewy Skibińskiej – Skarbnik: wpisowe 30 zł do 12 września, składka członkowska do 12 września, za zajęcia do 12 października. Wpłaty można dokonywać także na konto, które podane jest na naszej stronie internetowej (należy określić tytuł wpłaty!).
Od nowego roku akademickiego nasza strona będzie prowadzona tematycznie według zakładek.
To tyle na razie wiadomości… więcej informacji na temat roku akademickiego będzie po zebraniu Zarządu, które odbędzie się 27 września 2012 r.

                                                  Prezes Zarządu OUTW
                                                          Józef Kozan

                  Ostrów Wielkopolski, 3 września 2012 r.

___________________


Słuchacze Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podsumowali obchody pięciolecia swojej działalności…

         W dniu 14.07.2012 roku Samorząd Słuchaczy OUTW zorganizował w leśniczówce „Grzybek” w Dąbrowie k. Roszek integracyjny piknik, w którym uczestniczyło 64 słuchaczy.        
         Program spotkania był bardzo atrakcyjny i obejmował liczne konkursy, gry terenowe i zabawy ze śpiewem przy tradycyjnym grillu.
         Była to także okazja do dokonania oceny przebiegu uroczystości jubileuszowych, które odbyły się w dniach 19-23.06.2012 roku. Wszyscy uczestnicy podkreślali szczególne zainteresowani władz lokalnych: Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Jarosława Urbaniaka, Starosty Ostrowskiego – Pawła Rajskiego, a także Posła na Sejm RP – Piotra Walkowskiego. Ponadto słuchacze wyrazili podziękowanie Panu Prezydentowi i Panu Staroście za liczne inicjatywy z okazji Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a szczególnie za „ekspresową” realizację projektu – Ścieżki zdrowia dla seniorów w Parku 3 Maja. (zdjęcia z imprezy można pobrać na stronie OUTW w linkach Barbara Peukert, Edward Konieczny i Marek Obst)
         Kolejny piknik został zaplanowany na 31.08.2012 roku w stanicy harcerskiej „Biały Daniel” w Sośniach.

Prezes Zarządu OUTW
Józef Kozan

               Ostrów Wielkopolski, 16.07.2012 roku

____________________________

Senior Festiwal – czwarta odsłona na 5 – lecie OUTW

    Zgodnie z „Planem działalności organizacyjnej i programowej OUTW” na rok akademicki 2011/2012 w dniach od 19 do 22 czerwca 2012 roku odbył się kolejny Senior Festiwal w ramach Projektu otrzymanego z Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
    Impreza miała miejsce w Forum Synagoga w dniu 22 czerwca 2012 r. a wystawa plastyczna i uroczyste podsumowanie – w holu OCK także w dniu 22 czerwca 2012 r.
W konkursie wokalnym brało udział 4 uczestników: I miejsce zdobył Stanisław Piasecki – uczestnik indywidualny, II miejsce zdobył Piotr Rottermund – DPS Psary, III miejsce zdobyli Krystyna i Jacek Kasprzakowie – uczestnicy indywidualni.
    W konkursie literackim brało udział 13 uczestników: I miejsce zdobył Piotr Fałczyński – uczestnik indywidualny, II miejsce zdobył Grzegorz Lewkowicz – uczestnik indywidualny, III miejsce zdobył Jerzy Gnerowicz - uczestnik indywidualny. Wyróżnienia zdobyli: Mieczysław Skrzypczak - uczestnik indywidualny, Eugenia Zawidzka - uczestnik indywidualny.
    W konkursie plastycznym brało udział 40 uczestników: I miejsce zdobyła Anna Michalczak – OUTW,
II miejsce zdobyła Krystyna Piotrowska – OUTW oraz Władysław Ryl – uczestnik indywidualny,
III miejsce zdobyła Stefania Leśniak – OUTW oraz Grażyna Grabowska –DPS Psary. Wyróżnienia zdobyli: Stefan Dymalski – OUTW, Grażyna Świtała – OUTW, Janina Kudlińska – DPS w Ostrowie Wielkopolskim, Ewa Siwak – OUTW, Elżbieta Mazurek – OUTW.
    Nagrodę Grand Prix jury przyznało uczestniczącym w konkursach podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolski.
    Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez darczyńców indywidualnych a także Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Starostwa Wielkopolskiego.

_________________________________

                                                            Każdy może pomóc sobie i innym – to proste!
                                                                                           Ty też możesz …

    Ponownie zapraszam wszystkich członków oraz sympatyków OUTW do przekazywania 1% z rozliczenia rocznego za 2011 rok na rzecz:
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim
                                                      numer KRS: 0000282314
Prezes OUTW
Józef Kozan
        Ostrów Wielkopolski, dnia 12 stycznia 2012 r.


___________________________


                    Z ostatniej chwili...

          Zapraszam na inaugurację I Festiwalu filmowego im.Krzysztofa Komedy  "Z muzyką w tle", która rozpocznie się w OCK w dniu 6 lipca br. o godz. 18:00. Zaproszenia 2-osobowe można odbierać w Biurze OUTW od wtorku 3 lipca.

      Zmiana godziny wyjazdu na piknik…
         
    Samorząd Słuchaczy informuje, że wyjazd na piknik w dniu 14 lipca nastąpi o godz. 9:00 a nie jak zaplanowano o godz. 8:00.

                                                           Prezes Zarządu OUTW
                                                                       Józef Kozan

                     Ostrów Wielkopolski, dnia 27 czerwca 2012r.

__________________________________


               Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza…

    Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza słuchaczy Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na otwarcie pierwszej w naszym mieście siłowni zewnętrznej we wtorek 3 lipca 2012 r. o godz. 9:00 w Parku 3 Maja.

   
                                                            Prezes Zarządu OUTW
                                                                     Józef Kozan

                      Ostrów Wielkopolski, dn. 27.06.2012 r.

__________________________

Obchody Jubileuszu 5 – lecia
Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

        W dniu 23 czerwca 2012 roku w Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość podsumowująca 5 – letnią działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim.
        W tym szczególnym spotkaniu udział wzięli: Andżelika Możdżanowska – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Piotr Walkowski – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Władysław Kosiniak – Kamysz – Minister Pracy i Polityki Społecznej, Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Jarosław Urbaniak – Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Paweł Rajski – Starosta Ostrowski, Jarosław Lisiecki – Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, Andrzej Leraczyk – Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego, Piotr Kuroszczyk – Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski, Ewa Dziubka – Burmistrz Miasta i Gminy Odolanów. Obecni byli także byli Włodzimierz Jędrzejak – były Starosta Ostrowski i Ryszard Taciak – były Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego oraz przedstawiciele instytucji oświatowych, kulturalnych i sportowych Ostrowa Wielkopolskiego.
        Uroczystość otworzył Prezes Zarządu OUTW – Józef Kozan, który powitał wszystkich słuchaczy (a było ich ponad 250!) oraz gości, sympatyków i przyjaciół Uniwersytetu. W swoim wystąpieniu, na tle prezentacji multimedialnej, omówił dorobek Stowarzyszenia, jego znaczenie dla członków oraz środowiska Miasta i Powiatu. Podziękował także wszystkim osobom, które aktywnie działały na rzecz tworzenia i rozwoju OUTW: 77 osób otrzymało Specjalne Podziękowania wraz z „Dukatami Mądrości” a 104 osoby - Złote Certyfikaty.
        Podczas uroczystości głos zabrał Minister Pracy i Polityki Społecznej, który poinformował o przyjętym przez Rząd RP stanowisku w sprawie możliwości pozyskiwania środków finansowych na działalność programową i organizacyjną UTW. Parlamentarzyści natomiast poinformowali, że jesienią odbędzie się specjalne posiedzenie „Sejmu Seniorów”, podczas którego zostaną przyjęte postanowienia dotyczące działalności Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce.
        Podczas uroczystości panowała atmosfera pełnej życzliwości i zrozumienia dla wysiłku ludzi, którzy Uniwersytet tworzyli i nim kierują.
        Wszyscy obecni otrzymali okolicznościową Publikację a słuchacze OUTW ubrani byli w niebieskie okolicznościowe koszulki.
        W części artystycznej wystąpił zespół kabaretowy OUTW „Przyjaciele Benny Hilla” pod kierownictwem Krzysztofa Ogórkiewicza, który podczas V Wielkopolskich Spotkań Artystycznych w Międzychodzie w dniu 21 czerwca 2012 roku otrzymał I nagrodę w kategorii teatralno – kabaretowej oraz zespół „Gwiazda” pod kierownictwem Aliny Janikowskiej.
        Po wspólnej fotografii wszyscy uczestniczący w tym spotkaniu jubileuszowym udali się do Wysocka Wielkiego na część towarzyską.
        Zdjęcia z obchodów jubileuszowych można obejrzeć na stronie www.outw.edu.pl w linkach.

________________________________

Szanowne słuchaczki i słuchacze
Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku!

    Kończymy kolejny rok naszej działalności:
             15 czerwca – ostatnie zajęcia edukacyjne
             23 czerwca – uroczystość zakończenia roku akademickiego 2011/2012,  który był      bardzo bogaty w wydarzenia…

      Zajęcia edukacyjne odbywały się w 32 grupach: język angielski 7 grup, język niemiecki 3 grupy, język francuski 1 grupa, informatyka 6 grup, gimnastyka 1 grupa, pływanie 2 grupy, ekologia i krajoznawstwo 2 grupy; kształtowanie sylwetki 3 grupy, samoobrona 1 (techniki obronne), fotografika 1 grupa, koło „Żywego Słowa” 1 grupa, kolo plastyczne „Mam talent 2 grupy, koło brydża sportowego 1 grupa, koło turystyki pieszej i rowerowej 1 grupa. Uczestniczyliśmy w 8 wykładach audytoryjnych i w wielu spotkaniach i imprezach integracyjnych m. in. wycieczkach do Grecji, Żywca, Drezna, Warszawy, w koncercie Agnieszki Greinert i w koncercie noworocznym, w spektaklach teatralnych, spotkaniu przedświątecznym, balu noworocznym, projekcji filmu „Rytmy natury w Dolinie Baryczy” a także w konferencjach wojewódzkich i w I Kongresie UTW w Warszawie a ponadto w imprezach realizujących zadania projektów i grantów.
    Będzie okazja, aby o tym wszystkim porozmawiać m. in. podczas zajęć i spotkań w grupach a także podczas uroczystości jubileuszowych.
    Pragnę Państwu serdecznie podziękować za wspólną realizację zadań, które wynikały z Planu Pracy, za wszelkie uwagi i sugestie.
    Aby jednak można było pomyślnie zakończyć wszystkie sprawy organizacyjne uprzejmie proszę o:
  -dostarczenie przez starostów do Biura do dnia 22 czerwca list słuchaczy, którzy zamierzają kontynuować edukacje w roku akademickim 2012/2013
  -ostateczne uregulowanie opłat za uczestnictwo w zajęciach w bieżącym roku akademickim (pani Skarbnik pracuje w każdy wtorek i czwartek w godz. 10:00-12:00
  -o odebranie z Biura od wtorku – 12 czerwca koszulek na uroczystości Jubileuszowe
  -udział w imprezach zorganizowanych w ramach projektu „Z Melpomeną i nie tylko na Ty”:
  -od 19 czerwca zwiedzanie wystawy plastycznej w holu OCK
w dniu 22 czerwca o godz. 16:00 w Forum Synagoga podczas konkursów wokalnych i recytatorskich a o godz. 18:00 w holu OCK – w podsumowaniu "Senior Festiwal"
  -udział w uroczystości jubileuszowej z okazji 5 – lecia OUTW w dniu 23 czerwca w dużej Sali OCK według następującego porządku:
  -10:00-10:20 – zwiedzanie wystawy i zajmowanie miejsc na Sali (I i II rząd rezerwujemy dla przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, III dla członków Komitetu Założycielskiego i Rady Programowej, IV-VII dla słuchaczy, którzy otrzymują Złote Certyfikaty
  -10:30-12:00 – część oficjalna z udziałem Ministra Pracy I Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka – Kamysza
  -12:15 – cześć artystyczna w wykonaniu m. in. zespołu „Gwiazda” – pani Aliny Janikowskiej
  -13:00 – wspólne zdjęcie na schodach kościoła pw. Św. Antoniego
  -13:30 – wyjazd autobusami na część towarzyską do Wysocka, która potrwa do godz. 1700
UWAGA! Przy odbiorze koszulek proszę o informację, kto pojedzie autobusem a kto własnym transportem.
Podczas uroczystości wszyscy jesteśmy ubrani w okolicznościowe koszulki a przed wejściem na salę zabieramy po jednym egzemplarzy Publikacji.
Informuję, że z okazji jubileuszu Złote Certyfikaty – za ukończenie 5 – letniego cyklu kształcenia otrzymują: Bąk Marian, Biegańska Aleksandra, Biela Maria, Bilska Seweryna, Blek Grażyna, Błoch Joanna, Boczek Maria, Borowicz Maria, Bury Kazimierz, Czabańska Bożena, Czechak Henryk, Dankiewicz Łucja, Dembowiak Władysława, Dera Aleksandra, Dolata Janina, Dolata Ryszard, Gagalowicz-Mrozińska Maria, Glinkowska Bożena, Gola Marian, Gołębecka Elżbieta, Górska Maria I, Górska Maria II, Grzela Teresa, Grzybowska Cecylia, Hełka Elżbieta, Henglewicz Władysława, Ibron Stanisław, Jarzyna Hiacenty, Jarzyna Pelagia, Jasik Teresa, Jezierska Jadwiga, Kasprzak Irena, Kempa Zofia, Kędziora Krystyna, Kidoń Mirosława, Konieczny Edward, Koralewska Barbara, Kortylewska Zenona, Kowalczyk Bożena, Kozan Józef, Kraśner Krystyna, Królikiewicz Przemysława, Kubiak Barbara, Kubiak Ireneusz, Kupczyk Aleksandra, Lampert Joanna, Leśniak Stefania, Ławicka Maria, Michalak Barbara, Michalczak Anna, Michalska Bogusława, Mikołajczyk Elżbieta, Nawrocka Emilia, Nowaczyk Kazimiera, Nowak Janina, Nowicka Maria, Nowicki Piotr, Nowiszewska Weronika, Obst Bożena, Ogórkiewicz Krzysztof, Ostrowska Anna, Ostrowska Wacława, Otulak Kazimiera, Palczewska Kazimiera, Panek Zofia, Peukert Barbara, Podolczak Lucyna, Precz Maria, Przepiórka Maria, Setecka Teresa, Sikora Krystyna, Skiba Jacek, Skibińska Ewa, Skowrońska Bożena, Sobczak Danuta, Sowińska Halina, Stempniewicz Janina, Stołowski Marian, Szałata Janina, Szczepaniak Adela, Szczepaniak Urszula, Szczygielski Wiarosław, Szlachta Brunon, Szlachta Gabriela, Szymańska Wiesława, Tokarz Halina, Tomczak Regina, Uzarek Teresa, Wajs Józef, Walczak Ewa, Walkowiak-Frankiewicz Aldona, Werda Jadwiga, Wiertelak Halina, Wierzchuła Maria, Wiesner Jolanta, Wiśniewski Tadeusz, Włodkowska Renata, Wojtaszek Elżbieta, Wronka Krystyna, Zajączkowska Krystyna, Zamojska Irena, Zawodna Aleksandra, Zielińska Ewa, Zmyślona Barbara
Ze względów organizacyjnych proszę, aby słuchaczki i słuchacze, którzy nie będą uczestniczyć w uroczystości a otrzymali certyfikaty zgłosili ten fakt wcześniej do Biura.
Informuję, że samorząd Słuchaczy w dniu 14 lipca organizuje kolejny piknik w leśniczówce Dąbrowa koło Roszek (można zapisywać się tylko na listę rezerwową)
Informuję, że w dniu 14 czerwca przedstawiciele Zarządu uczestniczyć będą w Dniu Seniora w Oddziale ZUS w Ostrowie Wielkopolskim.
Proszę wykładowców o dostarczenie w terminie do 18 czerwca dzienników zajęć.
Liczę na miłą atmosferę podczas uroczystości jubileuszowych a gdyby jeszcze ktoś zechciał w nich uczestniczyć (np. absolwenci OUTW) to może się jeszcze zapisać.

Prezes Zarządu OUTW
Józef Kozan

                        Ostrów Wielkopolski, dnia 11 czerwca 2011 r.

_______________________________


              Wyprawa do Warszawy

     W dniach 18 – 20 maja 2012 r. 75 – osobowa grupa słuchaczy naszego uniwersytetu oraz z UTW z Ostrzeszowa uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty. Zwiedziliśmy Starówkę, Trakt Królewski, Zamek Królewski, byliśmy w Sejmie RP, na cmentarzu Powązkowskim, w Muzeum Powstania Warszawskiego i obejrzeliśmy Panoramę Warszawy wraz z widokiem na Stadion Narodowy.
    Wszyscy uczestnicy są zadowoleni a wrażeniami podzielą się podczas rozmów towarzyskich w gronie najbliższych.

                                                    Prezes Zarządu OUTW
                                                           Józef Kozan

                       Ostrów Wielkopolski, dn. 22.05.2012 r.

Do prawidłowego wyświetlenia galerii zalecana jest instalacja oprogramowania Adobe Flash Player w wersji 10.1. Kliknij tutaj aby pobrać je bezpłatnie


Powered by Flash Gallery
______________________________

            Pilne!

       W dniu 11 maja br. (piątek) o godz. 18:00 w Forum Synagoga zapraszam na koncert kwartetu fletowego muzyków z Nordhausen. Wstęp wolny.

Ważne wiadomości na maj i czerwiec 2012 r.

      Realizujemy zadania wynikające z programów obchodów roku 2012 jako Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej oraz Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce.
    W związku z tym:
    -w dniu 12 maja br. (sobota) w godz. 16:00-18:00 uczestniczymy w imprezach majOSTaszkowych (w przemarszu korowodu ze stadionu przy ul. Kusocińskiego do Parku Miejskiego, gdzie będziemy mieli swój „boks”),
     -w dniu 25 maja br. od godz. 9:00 do godz. 14:00 grupa sekcji ekologiczno krajoznawczej mgr Marii Szubert – Kornaszewskiej uczestniczy w wycieczce po Ostrowie Wielkopolskim. Należy wpłacić po 10 zł bezpośrednio u pani Skarbnik w dniu wycieczki.
      -w dniu 2 czerwca br. w godz. 10:00-12:30 na placu przy restauracji „U Szeryfa” w rejonie lotniska w Michałkowie, w ramach zadania „grantowego” w „Olimpiadzie Międzypokoleniowej” uczestniczą babcie, dziadkowie, wnuczęta i ich rodzice! Atrakcji nie zabraknie. Udział jest bezpłatny. Należy jednak zgłosić swoje uczestnictwo do dnia 21 maja br. w Biurze OUTW, aby można było ustalić tok przewozu uczestników i ubezpieczyć imprezę,
       -w dniach 18-22 czerwca br. uczestniczymy w realizacji „projektu” „Z Melpomeną i nie tylko na ty – odsłona czwarta. Senior Festiwal” zgodnie z Regulaminem według następującego programu: 18 i 19 czerwca br. w godz. 10:00-12:00 dostarczamy prace plastyczne (malarstwo, grafika, rękodzieło) do OCK w Ostrowie Wielkopolskim; 22 czerwca br. w godz. od 16:00-18:00 w Forum Synagoga uczestniczymy w Senior Festiwal (konkurs literacki i wokalny) a o godz. 18:00 w holu OCK odbędzie się podsumowanie wernisażu,
       -w dniu 23 czerwca br. o godz. 10:30 w sali widowiskowej OCK uczestniczyć będziemy w uroczystości obchodów 5 – lecia. Przewidywany jest następujący porządek: 10:30 – 12:00 - część oficjalna, 12:00 - koncert zespołu „Gwiazda”, 13:00-15:00 - piknik w Wysocku Wielkim. Należy jednak wpłacić do dnia 21 maja br. 20 zł na zakup koszulki okolicznościowej i poczęstunek na pikniku,
        -w dniu 14 lipca br. Samorząd Słuchaczy organizuje kolejny piknik w leśniczówce „Grzybek” koło Roszek. Wpłaty przyjmują jedynie członkowie Samorządu.
         Uwaga!
        Słuchacze, którzy uczestniczą w wycieczce do Warszawy wyjeżdżają 18 maja br. o godz. 5:00 z placu „starego dworca PKS” przy ul. Dworcowej 6 (należy ze sobą zabrać: dowód osobisty i aktualną legitymację członka OUTW).
        Proszę o uregulowanie należności za II semestr bieżącego roku akademickiego w terminie ostatecznym do dnia 21 maja 2012 r.

                                                 Prezes Zarządu OUTW
                                                        Józef Kozan

                    Ostrów Wielkopolski dn. 10 maja 2012 r.

____________________________

1 maja objazd po inwestycjach!

    Rok temu w ramach realizacji zadania grantowego uczestniczyliśmy w zwiedzaniu różnych obiektów Miasta Ostrowa Wielkopolskiego… słuchaczki i słuchacze zgłaszali wtedy chęć udziału w kolejnych takiej wyprawie…
    W dniu 1 maja 2012 r. Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak i Starosta Ostrowski Paweł Rajski zapraszają na objazd, tym razem, po inwestycjach naszego grodu. Początek objazdu godz. 9:00 przed Urzędem Miasta.
- Objazd po inwestycjach to okazja, by ostrowianie zobaczyli co na terenie miasta powstaje, co jest remontowane, co się buduje z pieniędzy miejskich i zewnętrznych. Zwykle jest to plac budowy, dość pilnie strzeżony – mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
    Na mapie objazdu znalazła się m.in. ulica Wylotowa, dawne tereny ZNTK planowane pod budowę Ostrowskiego Parku Przemysłowego wraz z projektowanym zjazdem z ronda, ulica Sadowa, boisko Orlik 2012 przy Szkole Podstawowej nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym wraz z planowanym kompleksem boisk. Dla uczestników objazdu otworem stanie także inwestycje realizowana na terenie miasta, ale przez powiat ostrowski. To budowa przyszpitalnej przychodni.
- Warto wybrać się, chociażby po to, żeby samemu zobaczyć i ocenić co się dzieje w mieście – dodaje Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Objazd odbędzie się klimatyzowanymi autobusami MZK. To będzie też możliwość zobaczenia w jaki tabor autobusowy inwestuje miejska spółka komunikacyjna. Czas pełnego przejazdu to ok. dwie godziny. Udział w tej wycieczce jest w całości bezpłatny.
               
Prezes Zarządu OUTW
   Józef Kozan
   
Ostrów Wielkopolski, dnia 25 kwietnia 2012r.

________________________________EUROPA CIEKAWA Z PERSPEKTYWY TRZECH WYSP...

Zaproszenie na wykład Macieja Klósaka


________________________________

KOMUNIKAT

 Samorząd  Słuchaczy  Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  uprzejmie informuje słuchaczy, że piknik majowy nie odbędzie się z uwagi na dużą ilość imprez w miesiącu maju. Nowy termin zostanie podany w terminie późniejszym.

Samorząd Słuchaczy

Ostrów Wielkopolski, dnia 12 kwietnia 2012r.
 
________________________________


          Wydarzenia, które czekają nas w kwietniu 2012 roku:

17. – godz. 11:00 w Klubie Nauczyciela zebranie starostów grup członków Samorządu Słuchaczy
17. – godz. 17:00 w auli Społecznej Akademii Nauk przy ul. Wrocławskiej 93a wykład nt. „Europa ciekawa z perspektywy trzech wysp: Spitsbergenu, Malty oraz Santorini”. Wykład poprowadzi dr Maciej Klósak

           Zapowiedzi na maj:

5. – piknik w Leśniczówce Dąbrówka (organizuje Samorząd Słuchaczy)
8. – godz. 11:00 w auli Społecznej Akademii Nauk przy ul. Wrocławskiej 93a  wykład Pani Karoliny Maj na temat „Skuteczne działanie - aktywne i efektywne lata dojrzałości” (w przerwie wykładu przewidziany jest catering)
12. – udział w imprezie majOSTaszki  (organizuje Zarząd i Samorząd Słuchaczy)
18 - 20. – wycieczka do Warszawy
26. – rajd rowerowy do Chynowy (organizuje koło turystyki pieszej i rowerowej)
        
           UWAGA:
 - grupa ekologiczno krajoznawcza (prowadzący Wojciech Suszycki) zamiast 18 maja będzie uczestniczyć w wyjeździe w dniu 11 maja.
- kolejne spotkanie uczestników wycieczki do Hiszpanii odbędzie się 29 czerwca
2012 r. o godz. 10:00 w sali nr 7 IV LO.

_______________________________


Delegacja Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Kongresie w Warszawie.

W dniach od 19 do 20 marca 2012 r. w Warszawie odbył się Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku pod hasłem „Innowacyjne Uniwersytety Trzeciego Wieku dla gospodarki i społeczeństwa obywatelskiego”, w którym udział wzięli także przedstawiciele OUTW.
Program Kongresu uwzględniał zadania określone w Decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 14 września 2011 r., która ogłosiła rok 2012 Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej oraz w Uchwale Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 1 lutego 2012 r., która ogłosiła rok 2012 Rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce.
W pierwszym dniu, w sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, obrady otworzyła Pani Prezydentowa – Anna Komorowska, która objęła patronat nad Kongresem i obchodami roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W części organizacyjnej wystąpił Donald Tusk – Premier Rządu a także parlamentarzyści i przedstawicieli władz miasta Stołecznego Warszawy.

W drugiej części tzw. panelowej wystąpił m. in. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz, który powiedział: „podziwiam Was Panie i Panowie za optymizm i olbrzymią chęć do działania… w sobotę uczestniczyłem w Poznaniu w targach „Aktywni 50+”, podczas których spotkałem się ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ostrowa Wielkopolskiego i nauczyłem się od nich fragmentu piosenki Licz czas, w którym możesz pomóc sobie i innym... i to mnie bardzo zmotywowało do jeszcze aktywniejszej pracy na rzecz seniorów... pozdrawiam delegację z Ostrowa i „rektora” OUTW oraz zapewniam, że do waszego Miasta na obchody jubileuszowe dojadę.”

Wieczorem przedstawiciele OUTW uczestniczyli w uroczystej kolacji w Pałacu Prymasowskim.

W drugim dniu Kongresu realizowane były panele, warsztaty i zajęcia o tematyce bieżącej, związanej szczególnie z oczekiwaniami przedstawicieli 360 uniwersytetów z Polski oraz 13 zagranicznych w zakresie działalności innowacyjnej i dalszego rozwoju ruchu uniwersyteckiego. Delegacji OUTW uczestniczyła ponadto w zwiedzaniu budynku Sejmu i Senatu.

Należy stwierdzić, że delegacja OUTW była bardzo aktywna we wszystkich częściach Kongresu, dzieliła się swoim dorobkiem i doświadczeniem a także promowała Miasto Ostrów Wielkopolski i Powiat Ostrowski.

W dalszych tegorocznych planach słuchacze OUTW będą organizować oraz uczestniczyć w wielu projektach, imprezach i uroczystościach o znaczeniu lokalnym, a także krajowym, wzbogacając i uatrakcyjniając bieżącą działalność edukacyjną i integracyjną wśród słuchaczy Stowarzyszenia i jego sympatyków.

Do prawidłowego wyświetlenia galerii zalecana jest instalacja oprogramowania Adobe Flash Player w wersji 10.1. Kliknij tutaj aby pobrać je bezpłatnie


Powered by Flash Gallery

________________________________

Targi aktywni 50+

W dniu 17 marca 2012 roku słuchacze Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w Targach „Aktywni 50+”, które zostały zorganizowane w Poznaniu, pod patronatem władz samorządowych województwa wielkopolskiego.

Targi te miały bardzo bogaty program i odbywały się w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Były one okazją do zapoznania się z ofertą różnorodnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz firm prywatnych wspierającą realizację zadań dla seniorów 50+. Odbywały się one bowiem w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

W targach uczestniczył Władysław Kosiniak-Kamysz - Minister Pracy i Polityki Społecznej, który przyjął zaproszenie przyjazdu do Ostrowa Wielkopolskiego na obchody 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Słuchacze OUTW byli, jak zwykle, bardzo aktywni i godnie promowali miasto Ostrów Wielkopolski i Powiat Ostrowski.

Do prawidłowego wyświetlenia galerii zalecana jest instalacja oprogramowania Adobe Flash Player w wersji 10.1. Kliknij tutaj aby pobrać je bezpłatnie


Powered by Flash Gallery

________________________________


Słuchaczki i Słuchacze!
   
            Jesteśmy już w trakcie II semestru roku akademickiego 2011/2012… Zajęcia edukacyjne, tematyczne i integracyjne realizujemy w 22 grupach sekcji tematycznych, 3 kołach zainteresowań i 5 kursach… Wszystkim życzę pomyślności i sukcesów!
             Pragnę podziękować członkom Zarządu OUTW za wysiłek włożony w organizację i przebieg II Forum Kadry Zarządzającej Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w dniach od 27 do 29.02.2012, którego byliśmy gospodarzem.
             W ramach współpracy z Ostrowskim Centrum Kultury:
             -zapraszam członków naszego Stowarzyszenia, sympatyków i przyjaciół OUTW na koncert z okazji Dnia Kobiet – „Beltaine & Comhlan Celtic Motion Project”, który odbędzie się w piątek, 9 marca o godzinie 20:00 na Dużej scenie OCK.  Bilety w cenie 35 zł można kupić w kasie OCK (Tel. 62 736-40-60 w. 61).
             -zapraszam członków naszego Stowarzyszenia, sympatyków i przyjaciół OUTW na wykład „Sekwencjonowanie genomu człowieka: sukces czy porażka?”, który poprowadzi, w dniu 15 marca, o godzinie 16:00, w Ostrowskim Centrum Kultury, prof. Izabela Makałowska (wykład ma charakter otwarty i jest bezpłatny).
             Przypominam, że:      
            w dniu 14 marca br. o godzinie 17:00 w Ostrowskim Centrum Kultury, z okazji Dnia Kobiet, odbędzie się projekcja filmu „Rytmy natury w Dolinie Baryczy”, a po nim spotkanie z autorem. Gospodarzem spotkania jest Paweł Rajski – Starosta Ostrowski.

                                                    Prezes Zarządu OUTW
                                                           Józef Kozan

                       Ostrów Wielkopolski, dnia 3 marca 2012 roku

_______________________________


                                          Słuchaczki i Słuchacze!
        

      Informuję, że 10-osobowa grupa Słuchaczy sekcji języka francuskiego wyjedzie w dniach od 27 września do 1 października 2012 roku na wycieczkę do Paryża – Wersalu. Pragnę serdecznie podziękować Pani mgr Beacie Kozińskiej – Kaczmarek za podjętą inicjatywę organizacyjną i programową.
                                                               Prezes OUTW
                                                               Józef Kozan
       
                           Ostrów Wielkopolski, 20 lutego 2012 roku

_____________________________

                                     Słuchaczki i Słuchacze!

    Nadeszły oczekiwane ferie… Należy nam się odpoczynek w spokoju i w ciepłocie!
    
              Przypominam, że:

   -sekcja ekologiczno-krajoznawcza (rok I, IV i V pod kierownictwem mgr Marii Szubert- Kornaszewskiej) wyjeżdża w dniu 24 lutego 2012 roku o godzinie 9:00, na zajęcia tematyczne.
   -opłaty za II semestr należy uiścić w Biurze OUTW od 1 marca do 16 marca w dniach , w których pani Skarbnik pracuje.
   -zakończony został nabór na wycieczkę do Warszawy (aż 65 osób!) i do Hiszpanii (30 osób). Informacje szczegółowe zostaną podane po feriach.
   -w dniach od 28 do 29 lutego br. gościć będziemy przedstawicieli 26 Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku i będzie to inauguracja obchodów Roku 2012 – jako Roku UTW w Wielkopolsce.

               Zapowiadam, że:

   -w dniu 14 marca 2012 roku, z okazji Dnia Kobiet, „przeżyjemy” wykład tematyczny… tym razem, zgodnie z zapowiedzią Pawła Rajskiego – Starosty Ostrowskiego, będzie on miał charakter szczególny:
              o godzinie 17:00 w Ostrowskim Centrum Kultury  przy ul. Raszkowskiej rozpocznie się projekcja filmu „Rytmy natury w Dolinie Baryczy”, a po nim wykład autora filmu -  dra Artura Homana na temat?… m.in.?… wśród ptaków! Po wykładzie spotkamy się na wspólnej kawie „U Rajskiego”.
    Należy zgłosić swój udział w Biurze OUTW, ale dopiero  od 1 marca br. (zaproszenia będą numerowane)
   -w dniu 19 marca 2012 roku w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpocznie obrady KONGRES UNIWERSYTETÓW TRZCIEGO WIEKU pod hasłem „Innowacyje Uniwersytety Trzeciego Wieku dla gospodarki i społeczeństwa obywatelskiego”, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele Zarządu  i  Samorządu Słuchaczy OUTW.

                                                  Życzę twórczego wypoczynku!

                                         Prezes OUTW
                                          Józef Kozan
    Ostrów Wielkopolski, dn. 9 lutego 2012 roku

_____________________________

Wydarzenia, które czekają nas w lutym 2012 roku:

-10. – koniec zajęć w I semestrze i rozpoczynamy ferie zimowe

-10. – należy wpłacić pierwszą ratę – 200 zł na wycieczkę do Warszawy

-10. – należy zapisać się na wycieczkę do Hiszpanii

-20. – godz. 12:00 posiedzenie Komisji Rewizyjnej w Biurze „Bilans”

-27. – początek zajęć w II semestrze (uczymy się do 15 czerwca 2012 r.!)

-28-29. – II Forum Kadry Zarządzającej Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku (w budynku SWSPiZ przy ul. Wrocławskiej w Ostrowie Wielkopolskim)

________________________________

BIESIADA KARNAWAŁOWA

SŁUCHACZY OSTROWSKIEGO UNIWERSYTETU

TRZECIEGO WIEKU

W dniu 20 stycznia 2012 roku w restauracji „Mleczna Perła” w Ostrowie Wielkopolskim spotkali się, już po raz czwarty, na swej Biesiadzie Karnawałowej Słuchacze Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestniczyło w niej 130 osób, a jej przebieg był szczególny. Punktualnie o godz. 1730 wszystkich zebranych powitał prezes OUTW – Józef Kozan, który w  środowisku oświatowym miasta Ostrowa otrzymał niedawno honorowy tytuł „dyrektora seniora”. Powitał on gości oficjalnych: Zenona Kłopockiego – Dyrektora Wydziału Zamiejscowego w Ostrowie Wielkopolskim Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi,  która to uczelnia sprawuje opiekę naukową nad OUTW, Pawła Rajskiego – Starostę Ostrowskiego i Marlenę Maląg – naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Życząc udanej zabawy prezes Józef Kozan podkreślił fakt, że takie spotkania wynikające z „Planu działalności programowej i organizacyjnej” Stowarzyszenia służy nie tylko dla dokonywania okresowych (semestralnych) podsumowań, ale przede wszystkim ma wartości integracyjne i w znaczny sposób konsoliduje słuchaczy ich rodziny, przyjaciół i sympatyków Uniwersytetu.

            Toast okolicznościowy wzniósł Paweł Rajski – Starosta Ostrowski:

…Jesteście Państwo najaktywniejszą grupą seniorów środowiska lokalnego, realizujecie swoje potrzeby edukacyjne i bierzecie aktywny udział w życiu społecznym miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego. To wielka rzecz, że potraficie łączyć swoje pasje i zainteresowania z działalnością na rzecz Stowarzyszenia, którego jesteście członkami. Gratuluję Wam tego. Jako oświatowiec wiem, że jest to bardzo ważne dla procesu samorealizacji każdego człowieka, a szczególnie seniora, pragnącego nadążyć za postępem i rozwojem cywilizacji w otaczającym nas świecie.  Dziękuję Wam za to… a wznosząc ten toast życzę wszystkim dużo zdrowia, spełnienia planów i marzeń w szczególnym dla Was „roku seniora” i jubileuszu 5-lecia OUTW.

             W imieniu Jarosława Urbaniaka – Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, życzenia dalszego rozwoju Stowarzyszenia złożyła Marlena Maląg – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim:

…Na Waszych twarzach widać radość, a przepojeni jesteście entuzjazmem i chęcią do działania dla wspólnoty OUTW. To istotne, że potraficie uczestniczyć, z jednej strony, w ważnym dla Was procesie kształcenia ustawicznego, a z drugiej strony, że sprawia to Wam przyjemność i satysfakcję. Życzę Wam takiej dalszej aktywności, a Zarządowi pod kierownictwem prezesa Józefa Kozana - pomysłodawcy utworzenia OUTW i jego „rektora”, pełnej realizacji zamierzeń i planów  w roku 2012 – roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

            Po części oficjalnej uczestnicy Biesiady w rytmach wokalno – muzycznych członków zespołu „Bravo” bawili się na parkiecie do godziny 2331. O godz. 2000 słuchaczki sekcji „kształtowania sylwetki” pod kierownictwem Marii Wojtaszek, przedstawiły układ gimnastyczny z zakresu „jogi dance”, a o godz. 2200 w strojach historycznych Teresy Jańczak grupa taneczna zaprezentowała Poloneza z „królem Józkiem” na czele… oj działo się, działo!

            Biesiadę zakończył „krąg gorących serc”, w którym wszyscy uczestnicy zaśpiewali Pieśń pożegnalną i tak zwaną – myśl OUTW…

Do prawidłowego wyświetlenia galerii zalecana jest instalacja oprogramowania Adobe Flash Player w wersji 10.1. Kliknij tutaj aby pobrać je bezpłatnie


Powered by Flash Gallery

___________________________

   
    Tym razem słuchacze OUTW w dniu 14 stycznia 2912r. wyjechali na piknik do Głogowej koło Raszkowa. Inicjatorem i organizatorem wyprawy był Samorząd Słuchaczy, a w programie przewidziano: ciepłe powitanie, chwilę w miejscu Pamięci Narodowej i zajęcia gimnastyczne w „jesiennej” jeszcze przyrodzie oraz… biesiada z grami i zabawami na wesoło. W pikniku uczestniczyło 75 osób. Kolejna wyprawa tego typu planowana jest w okresie letnim i będzie to forma festynu dla seniorów – mieszkańców Roszek koło Krotoszyna.

Do prawidłowego wyświetlenia galerii zalecana jest instalacja oprogramowania Adobe Flash Player w wersji 10.1. Kliknij tutaj aby pobrać je bezpłatnie


Powered by Flash Gallery

_____________________________


W dniach 28 -29 lutego 2012 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim będzie gospodarzem II Forum Kadry Zarządzającej Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Uczestnikami będą przedstawiciele 29 uniwersytetów, które działają w Wielkopolsce. Forum będzie miało wymiar szczególny, jako że zadanie to realizowane będzie w roku, który ogłoszony został przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej Europejskim Rokiem Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, a fundusze na ten cel OUTW otrzymało w wyniku konkursu zorganizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" w ramach programu Uniwersytety Trzeciego Wieku Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Patronat nad forum objęli: Jarosław Urbaniak - Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Paweł Rajski - Starosta Ostrowski.

Program obejmie tematykę związaną ze współpracą UTW z samorządami lokalnymi, sposobami zarządzania UTW, miejscem UTW w systemie kształcenia dorosłych, sposobami na aktywne życie seniorów (inicjatywy lokalne w tym zakresie) oraz wypracowaniem kalendarza imprez i wspólnych uroczystości w roku 2012. Ponadto uczestnicy Forum wezmą udział w Koncercie Chopinowskim w Pałacyku Myśliwskim w Antoninie.

Prezes OUTW
Józef Kozan
____________________________

 

Wydarzenia, które czekają nas w styczniu 2012 roku:

- 5. – ostateczny termin dokonania wpłat na Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 20 stycznia w „Mlecznej Perle” (początek 17.30)

- 10. – (wtorek) godz. 17.00 Aula SPWSPiZ - wykład nt. Twórczości poetyckiej Wojciecha Gawłowskiego.

- 14. - piknik zimowy w Głogowej na sali + ognisko (od godz. 9.00 do 15.00). Wyjazd: I grupa – 7.30, II grupa – 8.30 z ulicy Raszkowskiej obok wieży kościelnej.

-  20. – Zabawa Karnawałowa w restauracji „Mleczna Perła” ulica Klonowicza w godz. od 17:30 do 23:30

UWAGA!

Do dnia 19 stycznia musimy zdążyć z wnioskiem dotyczącym Grantu, a do 20 – otrzymamy zgłoszenia przedstawicieli  wielkopolskich UTW na II Forum Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które odbędzie się  już w lutym.

_____________________________


_______________________


Strona główna | O nas | Informacje | Z życia OUTW | Zajęcia | Projekty i granty | Galeria | Rozrywka | Linki | Kontakt