STRONA GŁÓWNA | O NAS | INFORMACJE | Z ŻYCIA OUTW | ZAJĘCIA | PROJEKTY I GRANTY | GALERIA | ROZRYWKA | LINKI | KONTAKT  


r.   Informacje >> Archiwum >> Archiwum 2016 >> Strona Główna
__________________________________________  Informacja na czasieInformuję, że Biuro OUTW jest nieczynne  od 19 grudnia 2016 r. do            2 stycznia 2017 r.


… ale roboty jest  bardzo dużo m.in. opracowanie wniosków dotyczących „projektów” i  grantu…


Co nas zatem czeka w styczniu 2017 r.?


09.01 (poniedziałek) -  godz. 11.00 rozpocznie się posiedzenie Zarządu OUTW.

10.01 (wtorek) - o godz. 16.00 w auli SAN przy ul. Wrocławskiej 93a rozpocznie się kolejny   wykład audytoryjny, który poprowadzi Zbigniew Kocik nt. „Program terapii śmiechem       w profilaktyce zdrowia oraz wspieraniu kondycji psychicznej i emocjonalnej” (tematyka psychologiczna).

14.01 (sobota) – w ramach programu turystyka teatralna koło Turystocykliści  organizuje wycieczkę do teatru w Kaliszu na sztukę pt. „Rewizor” Mikołaja Gogola.

17.01 (wtorek) o godz. 16.00 w sali n-klubu – sztuka i edukacja rozpocznie się kolejny wykład w ramach działalności klubu Podróżnika.

19.01 (czwartek) w restauracji „Stylowa” w Ostrowie Wielkopolskim ul. Poznańska 2             w godz. 17. 30 – 23.55, w ramach obchodów 10-lecia naszego Stowarzyszenia, odbędzie się spotkanie integracyjne pn. „Karnawał w OUTW”. Wpłaty w wysokości 70,00 od osoby należy dokonać do 10.01.2017 r. w Biurze OUTW (w spotkaniu mogą uczestniczyć także sympatycy naszego Stowarzyszenia).

Uwaga!

Od 30 stycznia 2016 r.  do 10 lutego 2017 r. mamy przerwę zimową w zajęciach edukacyjnych I semestru, który kończy się 17 lutego 2017 r.!

Uczestnicy wyprawy do Portugalii, która planowana jest w terminie od 3 – 10.09.2017 r.  proszeni są o zgłoszenie swojego udziału do 10.01. 2017 r. w Biurze OUTW celem podpisania umowy i dokonania wpłaty (sprawa bardzo pilna, ponieważ dotyczy konieczności zarezerwowania biletów lotniczych).

„Artykuliki” do Publikacji  z okazji 10 – lecia OUTW należy składać w Biurze do 30 stycznia 2017 r. w kopertach z adresatem - Józef Kozan.

Ostrów Wielkopolski, 15 grudnia 2016 r.


                                                                                              Prezes Zarządu OUTW

                                                                                                    Józef Kozan

__________________________________________  


Ostrowskie Towarzystwo Naukowe  we współpracy z Ostrowskim Centrum Kultury  zaprasza na wykład: "Etnograf w terenie.  Krajobraz kulturowy Ostrowa Wielkopolskiego i okolic", który wygłosi dr Anna Weronika Brzezińska z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. 

Prelegentka jest etnologiem, zajmuje się badaniem niematerialnego dziedzictwa kulturowego, działa na rzecz upowszechniania kultury regionalnej. Jest także współautorką książki poświęconej jednemu ze sławnych Ostrowian: "Wielkopolanin we Lwowie. Antoni Kalina (1846-1906) - slawista i etnograf" wydanej w bieżącym roku.

Mała Scena OCK,  ul.  Wolności 2,  Ostrów  Wlkp.
9  grudnia  2016  (piątek),  godz.  18.00
W s t ę p   w o l n y


__________________________________________  


                 KOMUNIKAT


W ramach programu TURYSTYKA TEATRALNA realizowanego przez Koło Turystyki Pieszej i Rowerowej, 14 stycznia 2017 roku (sobota) organizujemy noworoczny wyjazd do teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl pt. REWIZOR Mikołaja Gogola. 


Propozycja jest kierowana do wszystkich członków OUTW (ze względu na ilość miejsc  w autobusie w wycieczce może wziąć udział 55 osób)

 

czytaj więcej w: Zajęcia ---> Zajęcia dodatkowe


__________________________________________  


KOMUNIKATW ramach programu pt. „Poznajemy regionalne zakłady pracy” w dniu 9 grudnia b.r. dla członków Koła Turystocykliści, organizujemy  wycieczkę do Gospodarstwa Ogrodniczego w Ociążu zajmującego się produkcją kwiatów.

Celem wycieczki jest poznanie procesów produkcyjnych realizowanych w zakładzie.

Zbiórka uczestników 09.12. 2016 r (piątek) o godz. 10:30 przy przystanku autobusu MZK linii 19E – Dworzec PKP  w Ostrowie Wielkopolskim. Każdy z uczestników zobowiązany jest do wykupienia biletu do miejscowości Ociąż. Zakończenie wycieczki planowane jest około godz. 14:00. Powrót do Ostrowa Wielkopolskiego autobusem liniowym MZK.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin sekcji i przepisy ruchu drogowego.

Do zobaczenia

Ryszard Dolata i Eugeniusz Śniegocki

 

Ostrów Wielkopolski, dnia 29 listopada  2016 r


__________________________________________  


        Co nas czeka w grudniu 2016 r.


 

   02.12.(piątek) w ramach działalności klubu Podróżnika odbędzie się druga wycieczka krajoznawczo – turystyczna (Kotłów, Mikstat, Antonin).

   06.12.(wtorek) – o godz. 16.00  w auli SAN  przy ul. Wrocławskiej 93a rozpocznie się kolejny wykład audytoryjny, który poprowadzi  ks. dr hab.    Waldemar Linke na temat „Tłumacz: kłamca czy szafarz prawdy”?    (przekład biblijny jako przykład dialogu kultur).


Po wykładzie będą podane ważne komunikaty organizacyjne na rok 2017.

           
   W okresie przedświątecznym odbędą się spotkania integracyjne – „Mikołajki”, „Wigilie” organizowane przez poszczególne grupy, sekcje i kluby.

 

Ostrów Wlkp,.dn.24.11.2016 r.                             Prezes Zarządu OUTW

                                                                                                     Józef Kozan
__________________________________________  


Taka sobie refleksja i prośba…


 

                                                                        „Sukces oznacza służbę na rzecz innych”

                                                                                                       Bertie Charles Forbes 

            ...bo tak sobie myślę, że tych sukcesów w mojej dotychczasowej 50 – letniej działalności pedagogicznej miałem wiele… i bardzo mnie uszczęśliwiła laudacja przy uzasadnianiu przyznania mi w dniu 10 listopada przez Beatę Klimek prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego  NAGRODY PREZYDENTA…

            Wyraziłem wtedy i wyrażam dziś wielkie dzięki dla przeszło tysiąca osób - mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego  i powiatu ostrowskiego, którzy jako członkowie stowarzyszenia Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku współtworzyli w ciągu 10 lat specyficzną rodzinę senioralną.

            To dla mnie bardzo ważna życiowa chwila, ponieważ nadszedł czas na podsumowanie tych sukcesów: utworzyłem IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina, Ostrowskie Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Radę Seniorów Ostrowa Wielkopolskiego i… mam jeszcze plany na jutro!

            To wielka sprawa, że biorąc pod uwagę rolę Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w środowisku lokalnym Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego przyznała mu jednogłośnie w dniu 28 września 2016 r. Medal Za Zasługi dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. To nasz wspólny sukces edukacyjny, aktywizujący i integracyjny!

                                                           DZIĘKUJĘ!

 

             W dniu 27 maja 2017 roku planujemy podsumować nasz dotychczasowy dorobek podczas uroczystości w Ostrowskim Centrum Kultury. Zaprosimy aktualnych członków stowarzyszenia a także jego absolwentów i osoby współtworzące jego charakter.

            Planuję wydać okolicznościową publikację pt.”Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku jako sposób na aktywne  i  twórcze życie seniorów”.

            To ma być nasza publikacja dokumentująca przeżycia, refleksje i marzenia… Liczę na jej współautorstwo i dlatego proszę o nadsyłanie do 31 grudnia 2016 roku własnych materiałów na ten temat  do biura OUTW na moje nazwisko. Myślę, że tekstów będzie dużo i to nie tylko od aktualnych słuchaczy…

            Dziękuję przy tej okazji za gratulację i uznanie. To też zaliczam do sukcesów!

  

   Ostrów Wielkopolski, 15.11.2016 r.                              Józef Kozan__________________________________________  


Komunikat!

Przypominam, że kolejne spotkanie koła literackiego odbędzie się w dniu 22 listopada 2016 r. (wtorek) o godz. 16.00 . Zapraszamy.

Ostrów Wielkopolski, 17.11.2016 r.         Prezes Zarządu OUTW

Józef Kozan


__________________________________________  


KOMUNIKAT


Przypominam, że kolejny wykład dla członków Klubu Podróżnika odbędzie się w dniu 22.11.2016 (wtorek) w sali n-klubu o godz. 16.00. Wykład poprowadzi Agnieszka Siejka, która przedstawi swoje niekonwencjonalne wrażenia z podróży po świecie. Temat wykładu:Egzotyka na końcu języka.


__________________________________________  


                                                  Komunikaty!

 


1.   
Kolejne spotkanie Koła historycznego odbędzie się w dniu 17.11.2016 r.(czwartek) o godz. 16.00  w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na temat kulinariów wielkopolskich. Poprowadzi je pani Regina Podskarbi.

2.     Trwają zapisy na zajęcia z kulinariów. Pierwsze spotkanie już 22.11.2016 r.(wtorek). Zajęcia będą zorganizowane pod warunkiem, że zbierze się 20 – osobowa grupa słuchaczy. Zapisy do 17.11.2016 r. w biurze OUTW.

3.     W dniu 24.11.2016 r. (czwartek) Koło żywego słowa zaprasza na godz. 18.30 do Ostrowskiego      Centrum Kultury na spektakl pt. „Wyszedł z domu”. Koszt biletu – 5,- do nabycia w kasie OCK.

 

 

       Ostrów Wielkopolski,13.11.2016 r.                      Prezes Zarządu OUTW

                                                                                              Józef Kozan


__________________________________________  


KOMUNIKATW ramach programu pt. „Poznajemy regionalne zakłady pracy” w dniu 9 listopada b.r. dla członków Koła Turystocykliści, organizujemy  wycieczkę do ZMK Delikates           w którym produkuje się wyroby ze śledzi najwyższej jakości.

Celem wycieczki jest poznanie procesów produkcyjnych realizowanych w zakładzie.

Zbiórka uczestników 09.11.2016 r. (środa) o godz. 12:20 przed portiernią zakładu znajdującego się przy ul.  Dwernickiego 1 (w okolicach ulicy Tadeusza Rejtana)           w Ostrowie Wielkopolskim.

Do zobaczenia

Ryszard Dolata i Eugeniusz Śniegocki


__________________________________________  


Ważne komunikaty!


1.      Informuję, że w dniu 08.11.2016 r.(wtorek) po wykładzie odbędzie się bardzo ważne spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z tym proszę zarezerwować sobie czas od godz. 16.00 do 18.00.
2.   W dniu 03.11.2016 r. (czwartek) rozpoczną się zajęcia koła Rękodzieło. Zajęcia będą się odbywały w pracowni „Limonka” przy ul. Wrocławskiej 23/11 (pasaż).
3.      Zajęcia z Kulinariów rozpoczną się w listopadzie. Chętni słuchacze mogą zgłaszać się w biurze OUTW.
4.      W związku z licznymi zapytaniami informuję, że doroczna „wyprawa” do Darłówka w terminie od 03 do 10.06. 2017 r. jest organizowana tylko dla członków OUTW. Zapisy trwają do 10 listopada 2016 r.
Prezes Zarządu
Józef Kozan

__________________________________________  


Komunikat!

 

Informuję, że spotkanie członków koła historycznego odbędzie się w dniu 27.10.2016  o godz. 16.00  (czwartek) w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W programie spotkania wykład archeologa Sebastiana Przybylskiego oraz zwiedzenie wystawy.


Prezes Zarządu

Józef Kozan


__________________________________________  


Co nas czeka w listopadzie?

 

04.11.2016 r. (piątek)  o godz. 16.00 w sali  n-klubu – sztuka i edukacja przy ul.Królowej Jadwigi  10  rozpocznie się spotkanie tematyczne  Pozostaną
w naszych sercach i pamięci  
poświęcone zmarłym słuchaczkom i słuchaczom
w okresie 10-lecia OUTW.

W spotkaniu udział wezmą starostowie grup, członkowie koła Żywego słowa i chóru  Ostrowianki  oraz członkowie zarządu, komisji rewizyjnej i samorządu słuchaczy. Należy jednak potwierdzić swój udział do 27.10.2016 r.

08.11.2016 r.(wtorek)  o godz. 16.15 w auli SAN przy ul. Wrocławskiej 93a rozpocznie się  kolejny wykład audytoryjny nt. „Kulisy wielkiego sportu i pracy             komentatorskiej”, który wygłosi red. Krzysztof Miklas. Należy jednak przyjść na godz. 16.00, ponieważ będą podane ważne komunikaty.

14.11.2016 r.(poniedziałek) o godz. 11.00  rozpocznie się posiedzenie Zarządu OUTW.

18.11.2016 r.(piątek) – w ramach działalności grup kształtowania sylwetki odbędzie się wyjazd do term solankowych w Uniejowie.

22.11.2016 r.(wtorek) o godz. 16.00  w sali n-klubu – sztuka i edukacja rozpocznie się kolejny wykład w ramach działalności klubu Podróżnika.

24.11.2016 r.(czwartek) o godz. 16.00 w sali SAN odbędzie się integracyjne spotkanie andrzejkowe grup kształtowania sylwetki.

25.11.2016 r.(piątek)  w ramach działalności  klubu  Podróżnika odbędzie się kolejna wycieczka krajoznawczo - turystyczna ( Kotłów, Mikstat, Antonin).

             Informuję, że we wszystkich zajęciach regularnych i nieregularnych uczestniczą tylko członkowie Stowarzyszenia z ważnymi legitymacjami.

            Jest to bardzo ważne, ponieważ (w ramach składki) jesteśmy wszyscy  ubezpieczeni od NNW.

Ostrów Wielkopolski,19 października 2016 r.

                                                                                  Prezes Zarządu OUTW

                                                                                          Józef Kozan


__________________________________________  

Informacje bieżące!

Sekcja rowerowa prowadzona przez p. Stanisława Kawińskiego planuje kolejny wyjazd w dniu 21.10.2016 r. (piątek).Grupa spotyka się w Parku Miejskim przy lokomotywie o godz. 10.00, po czym nastąpi wyjazd do oczyszczalni ścieków w Rąbczynie oraz do Raszkowa. Planowany powrót około godz. 15.00

Pierwsze spotkanie w ramachwarsztatów literackich prowadzonych przez dra Jana Galanta odbędzie się 25.10.2016 r. (wtorek) o godz. 16.00 w pomieszczeniach biura OUTW przy ul. Królowej Jadwigi 8c

Trwa nabór do sekcjiRękodzieło, które będzie prowadziła p. Justyna Cichocka w pracowniLimonka przy ul. Wrocławskiej. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w miesiącu w czwartki o godz. 12.00 a pierwsze spotkanie rozpocznie się 3.11.2016 r.

Są wolne miejsca w kole tanecznym prowadzonym przez p. Marię Wojtaszek. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godz. 16.30

Prezes Zarządu

   Józef Kozan

__________________________________________  


KOMUNIKAT

 

       W ramach programu pt. „Poznajemy regionalne zakłady pracy” w dniu           25 października b.r. dla członków Koła Turystocykliści, organizujemy  wycieczkę do ostrowskiego zakładu Sklejka - Eko S.A.

Celem wycieczki jest poznanie procesów produkcyjnych realizowanych w zakładzie.

Zbiórka uczestników 25.10. 2016 r. o godz. 11:20 przed budynkiem biurowym zakładu znajdującego się przy ul.  Reymonta 35 w Ostrowie Wielkopolskim.


Do zobaczenia

Ryszard Dolata i Eugeniusz Śniegocki


__________________________________________ 


Informacje bieżące!

 

Zajęcia w poszczególnych sekcjach odbywają się od 03.10.2016 r. zgodnie

z organizacją roku akademickiego w terminach uzgodnionych z wykładowcami 

podczas pierwszych zajęć. Słuchacze, którzy jeszcze nie potwierdzili udziału

w wybranych zajęciach, proszeni są o dokonanie  tego faktu do 13.10.2016 r.

w biurze OUTW.

 

Ponadto:

- w dniu 10.10.2016 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w SAN ul. Wrocławska 93a

  rozpoczynają się zajęcia „joga – pilates” – prowadzone przez mgr Martę Libudzic

- w dniu 12.10.2016 r. (środa) o godz. 17.30 w SAN zajęcia z języka hiszpańskiego

  prowadzone przez mgra Ryszarda Strączkowskiego

- w dniu 13.10.2016 r. (czwartek) o godz. 9.30 w SAN  z języka angielskiego

  prowadzone przez dr Edytę Godziszewską.

- Sekcja rowerowa prowadzona przez p. Stanisława Kawińskiego planuje wyjazd

  w dniu 15.10.2016 r.(sobota). Grupa spotyka się w Parku Miejskim przy

  lokomotywie o godz. 10.00, po czym  nastąpi wyjazd ścieżką rowerową do Antonina.

  Planowany powrót około godz. 15.00.

 

                                               Prezes OUTW

                                               Józef Kozan


__________________________________________


Tymczasowy plan zajęć Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

na rok akademicki 2016/2017 - kliknij tutaj (do pobrania)_________________________________


KOMUNIKAT


W związku  z powierzonym nam przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski zadaniem publicznym pt. BEZPIECZNY SENIOR-OSTROWSKI RAJD ROWEROWY SENIORÓW OUTW  informujemy, że 12 października 2016 roku(środa) planujemy kolejny etap realizacji przedsięwzięcia wg. następującego planu: …

 

Zapraszamy do udziału członków OUTW, którzy brali udział w poprzednim etapie Zadania realizowanego 27 czerwca 2016.

 

czytaj więcej w: Zajęcia --->  Zajęcia dodatkowe


_________________________________


                                   Milknie czar gorącego lata!...

                      czas zatem na „Jesienne róże”,które dedykuję  tegorocznym  kandydatom i słuchaczom oraz sympatykom naszego Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku…


            - 1 października uczestniczymy w imprezie integrującej nasze lokalne senioralne środowisko pn.„Senioriada 2016” w hali sportowej Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wlkp. przy ul. Krotoszyńskiej 17. Jest to bowiem Międzynarodowy Dzień Seniora! Zbieramy się od godz. 9.30, zajmujemy miejsca na trybunie a ubrani jesteśmy w koszulki organizacyjne i wymyślne kapelusze. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 a zakończy serwisem kawowym ok. godz. 14.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, ale należy swoje uczestnictwo zgłosić w biurze OUTW. Program szczegółowy znajduje się na naszej stronie internetowej a także na wyświetlaczu Urzędu Miejskiego


            - 3 października o godz. 11.00 rozpocznie obrady Zarząd OUTW z przedstawicielami Samorządu Słuchaczy i Komisji Rewizyjnej na temat organizacji działalności OUTW w roku akademickim 2016/2017


            - 3 października rozpoczynają się zajęcia edukacyjne. Aktualnie trwają jeszcze zapisy i uzgodnienia z instytucjami, w których te zajęcia będą prowadzone. Program szczegółowy będzie zamieszczony na naszej stronie internetowej a wszystkie sprawy organizacyjne omówione zostaną podczas uroczystości inauguracyjnej. Jest jednak stosunkowo  duża rotacja między grupami oraz przyjęliśmy liczne grono nowych słuchaczy, co może spowodować pewne utrudnienia… Liczę, jak co roku, na wyrozumiałość!


            - 11 października o godz. 16.30  w auli Społecznej Akademii Nauk przy ul. Wrocławskiej 93a w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się uroczystość INAUGURACJI JUBILEUSZOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017 podczas której m.in. słuchacze I roku złożą ślubowanie i wysłuchamy wykładu inauguracyjnego dra Kazimierza Kołodziejczyka na temat „Ku samorealizacji”. Będzie też chwila szczególna, jak zwykle pełna refleksji, przekazane zostaną ważne informacje a na koniec przewidziany jest serwis kawowy i zdjęcie jubileuszowe przed budynkiem. Proszę jednak o przybycie wcześniej, aby w spokoju podpisać listę obecności…


            - 24 października członkowie Zarządu OUTW uczestniczyć będą o godz.14.00 w sali Urzędu Miasta w spotkaniu w ramach działalności Rady Seniorów Ostrowa Wielkopolskiego z prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego nt. Realizacji polityki senioralnej w naszym mieście w roku 2017


              To tyle na razie… ponieważ i piosenka się skończyła!

 Myślę, że jeszcze będzie tych informacji wiele…

         
      
Życzę zdrowia i pomyślności w realizacji naszych planów i zamierzeń!


                                                                    Prezes Zarządu OUTW 

                                                                           Józef Kozan

Ostrów Wielkopolski, 24.09.2016 r._________________________________


Już tradycyjne w OUTW


„Święto pieczonego ziemniaka połączone z pożegnaniem

lata i powitaniem jesieni”W sobotę  17 września 2016 r. na stanicy harcerskiej Zielona Polana w Ostrowie Wielkopolskim  słuchacze Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na kolejnym jesiennym pikniku  tym razem pt: „Pożegnanie lata i powitanie jesieni z ziemniakiem w roli głównej”.     

Jeszcze w promieniach słońca ponad 60 osób miało okazję do miłego spędzenia czasu na łonie natury bawiąc się i śpiewając swojskie melodie. Nastąpiło symboliczne pożegnanie lata – „balonowy odlot”: „Pożegnanie lata 2016 ze słuchaczami OUTW”. Następnie powitaliśmy Panią Jesień z pełnym koszem owoców, którymi obdarowani zostali uczestnicy pikniku.

 

czytaj więcej w: Informacje --> Komunikaty


_________________________________

_________________________________
To już 6. wyprawa zagraniczna…Rok akademicki 2016/2017 w Ostrowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku będzie rokiem Jubileuszu 10-lecia jego działalności. Przygotowania organizacyjne i programowe trwają…

Tymczasem 50 osobowa grupa słuchaczek i słuchaczy oraz sympatyków OUTW przebywała w dniach od 4 do 13 września, promując nasze lokalne i krajowe środowisko seniorów, w Bośni i Hercegowinie.

Był to czas na aktywny wypoczynek i edukację z zakresu turystyki, historii i życia społecznego mieszkańców tamtejszych krain. Zwiedziliśmy m.in. Dubrownik, Medugorję, Mostar, wyspę Korczulę i Zagrzeb. Stałą bazą pobytu był hotel Sunce w miejscowości Neum na wybrzeżu Adriatyku. Pilotem i przewodnikiem był Andrzej Jagiełło – wspaniały organizator i osoba o bardzo bogatej wiedzy merytorycznej.

Wyprawa, pełna niezapomnianych wrażeń i przeżyć, była bardzo udana.

A za rok? Może Portugalia, Malta…

prezes Zarządu OUTW

Józef Kozan

Ostrów Wielkopolski, 15.09.2016.
________________________________
KOMUNIKATKoło Turystyki Pieszej i Rowerowej OUTW

„TURYSTOCYKLIŚCI”


 

W dniu 23 września (piątek) b.r. będziemy kontynuować powierzone nam zadanie publiczne,  pt. Akademia dobrej turystyki - szlakiem krzyży Brylińskiego. Etap III zadania obejmuje jednodniową wycieczkę rowerową do Chynowej, gdzie na terenie gospodarstwa agroturystycznego „AGRO-SPA” będziemy realizować ustalony program.


W wycieczce biorą udział wszyscy Turystocykliści a także zapraszamy również grupę rowerzystów Panów Stanisława Kawińskiego i  Ryszarda Strączkowskiego.   

            Podczas wycieczki obowiązuje regulamin sekcji i przepisy ruchu drogowego. Wszyscy rowerzyści muszą być wyposażeni w kamizelki odblaskowe.


czytaj więcej w: Zajęcia ---> Zajęcia dodatkowe