Przejdź do treści

Edukacyjne spotkanie o sztuce ogrodowej

Wiosna jest już nie tylko w kalendarzu. Przyroda budzi się do życia, więc działkowicze, a wśród nich seniorzy rozpoczynają intensywne prace. Z myślą o nich Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim zaprosił swoich członków do auli Społecznej Akademii Nauk w dniu 10 marca 2020 roku na kolejny wykład audytoryjny poświęcony tematyce sztuki ogrodowej, organizowania przestrzeni ogrodowej i stosowania nowinek technologicznych w ogrodnictwie. Wykład przeprowadził inż. arch. kraj. Michał Dominiczak, prowadzący Pracownię Architektury Krajobrazu i Usługi Ogrodnicze we Wrześni.

Józef Kozan prezes ostrowskiego uniwersytetu, przedstawiając prelegenta oświadczył, że jest profesjonalistą, dyplomowanym architektem krajobrazu, absolwentem UP w Poznaniu, prowadzącym z sukcesem swoją firmę. Przybył do nas po to – dodał – aby znając temat od podszewki podzielić się swoją wiedzą o sztuce ogrodowej z seniorami, z których spora liczba jest działkowcami, jak również skonfrontować swoją wiedzę z codziennymi realiami.

Podczas wykładu Michał Dominiczak mówił o wiosennych pracach w ogródkach przydomowych i na działkach, o najlepszych metodach upraw i pielęgnacji. Wspomniał, jak przygotować piękny trawnik i jak radzić sobie ze szkodnikami. Podał wiele praktycznych porad dotyczących uprawy roślin (także tych balkonowych, bo nie każdy ma swoją działkę), jak dbać o krzewy i drzewa owocowe oraz kwiaty i warzywne grządki.

Dziękując za interesujący wykład Józef Kozan wyraził nadzieje, że przekazana wiedza o ogrodach, zwłaszcza sprawdzone w praktyce porady pomogą działkowiczom i tegoroczne uprawy przyniosą więcej satysfakcji.

Zdjęcia Adama Ulichnowskiego z tego edukacyjnego spotkania znajdziesz tutaj>>

Kazimierz Nawrocki