Przejdź do treści

Informacja

         Żyjąc w otoczeniu koronawirusa słuchacze Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pokazują od kilku miesięcy hart ducha i umiejętność odnajdywania się w nowej, trudnej sytuacji. Będąc w grupie największego ryzyka potrafili wyrzucić z głowy czarne myśli i poszukiwać rozwiązań sprzyjających aktywności fizycznej i umysłowej. Spoglądając z optymizmem i nadzieją w przyszłość postanowili realizować swoje pasje i zainteresowania w uruchamianych sekcjach, kołach i grupach tematycznych.

         Mówiono o tych sprawach podczas uroczystości inauguracji roku akademickiego 2020/2021, która odbyła się w dniu 7 października br. i miała nietypowy charakter.  Ze względu na pandemię grupa 70 seniorów uczestniczyła w tej uroczystości w Forum Synagoga, a pozostali członkowie naszego uniwersytetu mieli możliwość obejrzenia „na żywo” inauguracji roku akademickiego za pośrednictwem telewizji Proart.

         Z przebiegiem uroczystości można zapoznać się wchodząc na strony internetowe www.glosseniora.pl oraz www.tubaostrowa.pl.

Życzę miłego oglądania.

Kazimierz Nawrocki
Rzecznik OUTW

Ostrów Wielkopolski,12.10.2020