Przejdź do treści

Mądre zarządzanie własną energią

W dniu 18 lutego 2020 roku w auli Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim odbył się kolejny wykład audytorski. Tym razem poświęcony tematyce psychologicznej związanej z procesem zdrowego starzenia się pn. „Jak być w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej w obliczu wyzwań środowiska, w którym żyjemy. Mądre zarządzanie własną energią.”  Zaprezentowali go Katarzyna Duńska i Zbigniew Mamys.

Wykład ten, przy dużej frekwencji, spotkał się z zainteresowaniem słuchaczy OUTW. Wynikało to z ciekawie prowadzonej prelekcji przez psychologów z Poznania, posiadających dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną jako nauczyciele akademiccy, doradcy zawodowi dla młodzieży i dorosłych, a jednocześnie trenerzy asertywności pomagający w budowaniu satysfakcjonującej ścieżki życiowej i zawodowej oraz radzeniu sobie ze stresem.

Wykładowcy polecili słuchaczom, napisaną w przystępny i lekki sposób książkę amerykańskiego psychologa światowej sławy Martina E.P.Seligmana pt „Optymizmu można się nauczyć”. W tym poradniku – podkreślili – jest wiele ciekawostek, jak zmienić swoje myślenie i swoje życie. Warto, ich zdaniem, poznać proste i skuteczne sposoby, jak wydobyć się z pesymizmu,  porzucić negatywne myślenie i udoskonalić własne życie.

Interesujące zdjęcia z tego wykładu audytorskiego wykonane przez Adama Ulichnowskiego  znajdziesz tutaj>>


Kazimierz Nawrocki