Przejdź do treści

Podsumowanie 12.roku działalności OUTW

Szanowne Słuchaczki i Słuchacze
Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,

nadszedł czas na refleksje i podsumowania… już 12.roku naszej działalności!

A marzenia się spełniają… chociaż bardzo nad tym trzeba pracować…

11 czerwca br. w sali konferencyjnej „n klubu – sztuka i edukacja” uczestniczyliśmy w zwyczajnym Ogólnym Zgromadzeniu Członków OUTW, które miało charakter sprawozdawczy. Podczas tego zebrania zostały przyjęte uchwały dotyczące sprawozdań z działalności Zarządu (merytoryczne i finansowe) oraz Komisji Rewizyjnej za rok 2018, a także zmian w Statucie OUTW oraz w sprawie zasad organizacji zajęć edukacyjnych w roku akademickim 2019/2020.

18 czerwca br. w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie uczestniczyliśmy, realizując zadania publiczne, w zakończeniu roku akademickiego 2018/2019. Z tej okazji została wydana publikacja „Nasze dokonania”, która prezentuje nasz dorobek i nas samych…(i to było moje marzenie, które wyraziłem podczas uroczystości w treści myśli Carpe diem…).

A co teraz?

Zarząd do 15 lipca br. sporządzi obowiązkowe sprawozdanie merytoryczne i finansowe do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dokona rozliczeń zrealizowanych projektów oraz opracuje plan organizacyjny na rok akademicki 2019/2020.

W związku z tym biuro dla interesantów jest nieczynne od 1 lipca do 28 sierpnia br.

Od 29 sierpnia br. biuro będzie czynne w każdy wtorek i we czwartek w godz. 11.00 – 13.00.

W dniu 27 sierpnia br. odbędzie się posiedzenie Zarządu OUTW.

W każdy wtorek lipca w godz. 10.00 – 11.00 pod kierunkiem Marii Wojtaszek będą odbywać się na terenie obiektów Piaski – Szczygliczka zajęcia rekreacyjne dla wszystkich chętnych słuchaczek i słuchaczy i nie tylko…

W dniach 7 – 14 września br. 26 – osobowa grupa słuchaczek i słuchaczy będzie uczestniczyła w wyprawie do Albanii.

W dniach 16 – 23 września br. 33 – osobowa grupa słuchaczy sekcji kształtowania sylwetki uczestniczyć będzie w turnusie wypoczynkowym w Sanatorium „Ciche Wąsy” w Nałęczowie.

Zapisy na nowy rok akademicki rozpoczną się 3 września br. Kandydaci muszą dostarczyć zdjęcie i wypełnić DEKLARACJĘ, wybierając odpowiednie zajęcia. Natomiast słuchacze z lat poprzednich muszą zdeklarować się w sprawie kontynuacji zajęć w terminie od 29 sierpnia do 17 września br.

Zajęcia edukacyjne rozpoczną się 1 października br. a uroczysta inauguracja odbędzie się 8 października br. o godz. 16.30 w auli Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszystkim członkom naszego Stowarzyszenia składam serdeczne podziękowania za kolejny rok wspólnych działań i życzę zdrowego oraz spokojnego wypoczynku podczas trwających już wakacji.

Ostrów Wielkopolski, 25 czerwca 2019 r.
Józef Kozan
Prezes Zarządu OUTW