Przejdź do treści

Stawiamy na zdrowie

W dniu 11 maja 2021 roku w siedzibie redakcji Społeczni.pl odbyło się spotkanie Józefa Kozana, prezesa OUTW a jednocześnie przewodniczącego Rady Seniorów Ostrowa Wielkopolskiego i Kazimierza Nawrockiego, rzecznika ostrowskiego uniwersytetu z redakcją miesięcznika Społeczni.pl. Podczas tego spotkania omówiono dotychczasową współpracę pomiędzy obu stronami, dzięki której na łamach tej popularnej w Południowej Wielkopolsce gazety ukazało się wiele artykułów o polityce senioralnej, w tym o działalności Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

zespół obsługujący komorę hiperbaryczną
zespół obsługujący komorę hiperbaryczną

W ramach pogłębienia tej współpracy redakcja Społeczni.pl poinformowała nas o uruchomieniu przy ulicy Głogowskiej 2 w Ostrowie Wielkopolskim punktu tlenoterapii OXLI i zaprosiła seniorów, którzy są grupą najbardziej narażoną na negatywne skutki spadku odporności, do skorzystania z sesji hiperbarycznej, która wspomaga naturalne procesy regeneracji m.in. poprzez usprawnianie krążenia i usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Generalnie wpływa to na sprawniejsze działanie narządów i układów – oddechowego, nerwowego, krwionośnego i kostno-stawowego, co sprawia, że organizm jest mocniejszy i odporniejszy na działanie czynników zewnętrznych i drobnoustrojów.

Dbając o zdrowie naszych słuchaczy zachęcamy zainteresowanych do skorzystania z sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej i przekonania się w ten sposób, jak można się szybko zregenerować oraz usprawnić funkcjonowanie w życiu codziennym. Na tę okoliczność można odebrać w biurze OUTW, wynegocjowane w redakcją Społeczni.pl, bezpłatne vouchery na jednorazową sesję dla dwóch osób, ważne do dnia 31 sierpnia 2021 roku. Aby wspierać z przekonaniem innych sam wziąłem udział w 90-minutowej sesji w komorze hiperbarycznej ciesząc się dobrym samopoczuciem. Dlatego chciałbym do tego dodać – pozwólmy sobie na pełen relaks i odprężenie, bo wzmocnienie organizmu jest ważne dla każdego z nas. Więcej informacji o terapii w komorze hiperbarycznej znajdziesz na stronie oxli.pl.

Jednocześnie informujemy, że podczas przedmiotowego spotkania uzyskaliśmy zapewnienie ze strony Fundacji „Społeczni.pl” o możliwości wsparcia finansowego dla działań ostrowskiego uniwersytetu w przyszłości.

Kazimierz Nawrocki
Rzecznik OUTW

Ostrów Wielkopolski
Maj 2021