Przejdź do treści

Wycieczka do Warszawy: Orszak Trzech Króli i spektakl w Teatrze

6 stycznia 2020 roku we wczesnych godzinach porannych 100-osobowa grupa słuchaczy naszego Uniwersytetu wyruszyło do Warszawy. Wyjazd miał charakter  integracyjno – kulturalny i dostarczył wszystkim wielu wrażeń. 

Uczestniczyliśmy w Orszaku Trzech Króli, który był wielką manifestacją przynależności do chrześcijaństwa. Tłumy mieszkańców stolicy i gości wypełniły Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście i Plac Piłsudskiego. Scenki przedstawiane przez grupy inscenizatorów z zainteresowaniem słuchali i oglądali obserwatorzy na trasie Orszaku.

Wieczorem, równie wielkie wrażenie, zrobił na nas spektakl w Teatrze 6. Piętro, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Piękna Lucynda”. Jest to pastisz „Natrętów” pierwszej polskiej komedii napisanej w języku polskim przez Józefa Bielawskiego w roku 1765. Twórca piosenek – Marian Hemar i reżyser – Eugeniusz Korin stworzyli świetne przedstawienie, a wspaniała gra aktorów znanych nam z kina i telewizji zachwyciła widzów. Energia Marcina Roznerskiego, Hanny Śleszyńskiej i Piotra Gąsowskiego, partie muzyczne i taneczne wykonywane przez całą obsadę wzbudzały u odbiorców głębokie przeżycia i doznania artystyczne.

Organizator wycieczki – Maria Wojtaszek
Zdjęcia – Adam Ulichnowski

 • Orszak 3. Króli
  Orszak 3. Króli
 • Orszak 3. Króli
  Orszak 3. Króli
 • Orszak 3. Króli
  Orszak 3. Króli
 • Teatr 6.piętro
  Teatr 6.piętro
 • Teatr 6.piętro
  Teatr 6.piętro