Działania charytatywne Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku chętnie włącza się w akcje charytatywne. Również chętnie i często sam inicjuje takie działania.

W okresie 14. lat działalności Ostrowski Uniwersytet współpracował na tym polu m.in. z Zespołem Szkół Specjalnych, Domem Pomocy Społecznej i ze szpitalnym oddziałem dziecięcym. Podejmowane akcje miały różny charakter: od czytania bajek i wspólnej zabawy z małymi dziećmi, poprzez występy artystyczne z okazji Dnia Dziecka, do akcji zbiórki odzieży dla DPS-u. Wspólna działalność dla dobra drugiego człowieka ubogaca nas, daje satysfakcję z obdarowywania, wywołuje uśmiech i radość u innych.

Dlatego chętnie przystąpiliśmy tym razem do akcji ogłoszonej przez Urząd Miejski, dotyczącej zbiórki czapek i szalików dla osób potrzebujących.

Grupa słuchaczek OUTW: Teresa Jakób, Irena Klimek, Danuta Ogórkiewicz, Krystyna Sikora, Ewa Siwa, Ewa Skibińska, Teresa Walczak i Maria Wojtaszek, z darowanej przez mieszkańców miasta włóczki, rozpoczęły dzierganie, sztrykowanie i szydełkowanie. Efektem ich pracy jest mnóstwo pięknych, kolorowych czapek, szalików „kominów”.

Maria Wojtaszek
koordynator akcji charytatywnej